19 May
توسعه در اروپا از ویکیپدیا دانشنامه آزاد

ارسال شده توسط مدیر

بانک اروپایی بازسازی و توسعه - ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزادبانک اروپایی بازسازی و توسعه (انگلیسی: European Bank for Reconstruction and Development) یک نهاد مالی است که در سال ۱۹۹۱ تأسیس شده‌است. مقر این بانک در شهر لندن می‌باشد.توسعه در اروپا از ویکیپدیا دانشنامه آزاد,فرانسه - ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزادبر پایه مساحت، فرانسه کمابیش اندازهٔ افغانستان است و بزرگ‌ترین کشور اروپای غربی و اتحادیه اروپا و همچنین سومین کشور بزرگ در همه قاره اروپا به‌شمار می‌آید. . استانداردهای بالای زندگی، تحصیلات، سلامت، امید به زندگی، آزادی و شاخص بالای توسعه انسانی فرانسه را از جمله کشورهای ایده‌آل برای زندگی معرفی می‌کند. فرانسه همچنین از.اروپا - ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزادقاره اروپا، در نیم‌کره شمالی زمین قرار دارد و پس از قاره اقیانوسیه، دومین قاره کوچک جهان است. قاره اروپا با قاره آسیا در یک پهنه خشکی قرار گرفته‌اند و با یک‌دیگر خشکی بزرگ اوراسیا را تشکیل می‌دهند. مرز طبیعی میان اروپا و آسیا را کوه‌های اورال تشکیل می‌دهند. مساحت اروپا حدود ۱۰ میلیون کیلومتر مربع است و بیش از ۷۳۰ میلیون نفر.

نقل قول

نظرات درتوسعه در اروپا از ویکیپدیا دانشنامه آزاد

سوئد - ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

سوئد همچنین عضو سازمان ملل متحد، شورای اروپا، سازمان تجارت جهانی، سازمان همکاری و توسعه اقتصادی، شورای نوردیک و مدل نوردیک می‌باشد. سوئد هشتمین سرانهٔ تولید ناخالص داخلی را در جهان دارا می‌باشد و جایگاه خوبی در جنبه‌های مختلف ملی مانند کیفیت زندگی، آزادی شهروندی، بهداشت، آموزش، اختلاف طبقاتی، رفاه و توسعه انسانی دارد.

فهرست کشورها بر پایه شاخص توسعه انسانی - ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

نقشه جهان نشان‌دهنده شاخص توسعه انسانی برپایه کشور(۲۰۱۴): بسیار بالا (کشورهای توسعه‌یافته) بالا (کشورهای درحال توسعه) متوسط (کشورهای درحال توسعه) پایین (کشورهای درحال توسعه) بدون اطلاعات.

فرانسه - ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

بر پایه مساحت، فرانسه کمابیش اندازهٔ افغانستان است و بزرگ‌ترین کشور اروپای غربی و اتحادیه اروپا و همچنین سومین کشور بزرگ در همه قاره اروپا به‌شمار می‌آید. . استانداردهای بالای زندگی، تحصیلات، سلامت، امید به زندگی، آزادی و شاخص بالای توسعه انسانی فرانسه را از جمله کشورهای ایده‌آل برای زندگی معرفی می‌کند. فرانسه همچنین از.

آلمان - ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

جمهوری فدرال آلمان هم‌اکنون یکی از اعضای سازمان ملل متحد، ناتو، کشورهای گروه هشت و گروه پنج بوده و از بنیانگذاران اتحادیه اروپا است. ... آلمان دارای موفقترین اقتصاد در بین کشورهای عضو شورای تعاون اقتصادی کمکان بود، ولی بر حسب میزان و کیفیت تولید محصولات، و سطح زندگی مردم کمتر از آلمان غربی سابق توسعه یافته بود.

اروپا - ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

قاره اروپا، در نیم‌کره شمالی زمین قرار دارد و پس از قاره اقیانوسیه، دومین قاره کوچک جهان است. قاره اروپا با قاره آسیا در یک پهنه خشکی قرار گرفته‌اند و با یک‌دیگر خشکی بزرگ اوراسیا را تشکیل می‌دهند. مرز طبیعی میان اروپا و آسیا را کوه‌های اورال تشکیل می‌دهند. مساحت اروپا حدود ۱۰ میلیون کیلومتر مربع است و بیش از ۷۳۰ میلیون نفر.

سوئد - ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

سوئد همچنین عضو سازمان ملل متحد، شورای اروپا، سازمان تجارت جهانی، سازمان همکاری و توسعه اقتصادی، شورای نوردیک و مدل نوردیک می‌باشد. سوئد هشتمین سرانهٔ تولید ناخالص داخلی را در جهان دارا می‌باشد و جایگاه خوبی در جنبه‌های مختلف ملی مانند کیفیت زندگی، آزادی شهروندی، بهداشت، آموزش، اختلاف طبقاتی، رفاه و توسعه انسانی دارد.

سوئیس - ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

در حالی که ظرف‌های فوندو (ظرفی برای درست کردن پنیر و روغن) از روستی (غذایی عمدتاً از سیب زمینی و پنیر) و مانند دیگر غذاهای سوئیسی در کل کشور مصرف می‌شود، اما هر منطقه توسعه یافته برای خود نسبت به اقلیم و زبان آن منطقه خوراکی متفاوت دارد. طبخ سنتی سوئیس بسیار شبیه خوراک و موادی است که در دیگر کشورهای اروپایی نیز.

ایتالیا - ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

در زمینه سیاست خارجی، موسولینی سعی کرد با اتکا به سیاست توسعه طلبانه و قدرت‌های متحد، پرستیژ خود را تثبیت نماید که نقطهٔ اوج آن اتحاد با آلمان و ورود به جنگ دوم . در سطح اروپا، ایتالیا در آن دوره از جمله کشورهایی بود با حداکثر توان در راستای یکپارچگی اروپا در طی مراحل مختلف آن، چه از نظر اقتصادی و چه سیاسی کوشش کرد.

روسیه - ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

روسیه با ۱۴ کشور آسیایی و اروپایی مرز زمینی دارد و با کشورهای پیرامون دریای برینگ، دریای ژاپن، دریای کاسپین، دریای سیاه، و دریای بالتیک ارتباط دریایی دارد. روسیه با ۱۷٬۰۷۵٬۴۰۰ کیلومتر مربع وسعت، پهناورترین کشور جهان است. پهناوری روسیه کمتر از دو برابر مساحت کانادا یا چین یا ایالات متحده آمریکا و بیشتر از یک دوم.

توسعه در اروپا از ویکیپدیا دانشنامه آزاد,

بلغارستان - ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

در انتخابات عمومی که در ژوئیه ۲۰۰۹ در بلغارستان برگزار شد، حزب راست میانه موسوم به «شهروندان برای توسعه اروپایی بلغارستان» یا (GERB) به رهبری بویکو بوریسوف پیروز انتخابات شد و بوریسوف به عنوان نخست وزیر بلغارستان برگزیده شد، بوریسوف کار خود را به عنوان نخست وزیر از روز ۲۷ ژوئیه ۲۰۰۹ آغاز کرد.

توسعه در اروپا از ویکیپدیا دانشنامه آزاد,

یونان - ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

علاوه بر این سرمایه‌گذاری روسیه در یونان یا توسعه مناسبات جهانگردی با روسیه در رونق اقتصاد یونان مؤثر خواهد بود. در مقابل روسیه از یک متحد صاحب حق وتو در اتحادیه اروپا برخوردار خواهد شد که در شرایط فعلی و تنش بر سر بحران اوکراین برای مسکو بسیار مهم است. در فوریه ۲۰۱۵ روسیه قبول کرد که شرایط بازپرداخت وام ۲٫۵ میلیارد.

نمای کلی فرانسه - ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

فرانسه بزرگ‌ترین کشور اروپای غربی و بعد از اوکراین دومین کشور بزرگ قاره اروپا است. این کشور با کشورهای بلژیک، لوکزامبورگ، آلمان، سوئیس، ایتالیا، موناکو، آندورا و اسپانیا مرز زمینی مشترک دارد. فرانسه یکی از اعضای مؤسس اتحادیه اروپا و سازمان ملل متحد است. این کشور همچنین عضو گروه جی ۸ و از اعضای دائم شورای امنیت.

ویکی‌پدیا - ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

ویکی‌پدیا (به انگلیسی: Wikipedia) یک دانشنامهٔ اینترنتی چندزبانه با محتویات آزاد است که با همکاری افراد داوطلب نوشته می‌شود و هر کسی که به اینترنت دسترسی داشته باشد می‌تواند مقالات آن را ویرایش کند. نام ویکی‌پدیا واژه‌ای ترکیبی است که از واژه‌های ویکی (وبگاه مشارکتی) و اِنسایکلوپدیا (Encyclopedia) (دانشنامه یا.

توسعه در اروپا از ویکیپدیا دانشنامه آزاد,

استرالیا - ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

کشور همسود استرالیا (به انگلیسی: Commonwealth of Australia) کشوری است توسعه یافته در نیمکره جنوبی. این کشور با ۷٬۶۸۶٬۸۵۰ کیلومتر مربع وسعت، ششمین کشور پهناور دنیا است. استرالیا یکی از قلمروهای همسود است و در سال ۱۹۰۱ از بریتانیای کبیر استقلال یافته‌است. پایتخت استرالیا شهر کانبرا است، شهری که در آن.

گامباس - ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

گامباس (به انگلیسی: Gambas) نام یکی از گونه‌های شی گرای زبان برنامه‌نویسی بیسیک و همین‌طور نام محیط توسعه مجتمعی است که به همراه این زبان عرضه می‌شود. این زبان برنامه‌نویسی برای اجرا شدن بر روی لینوکس یا دیگر سیستم‌عاملهای شبه یونیکس نظیر فری‌بی‌اس‌دی طراحی شده است. گامباس یک نام بازگشتی است و مخفف (به.

گرجستان - ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

گرجستان یکی از کشورهایی است که در هر دو قارهٔ اروپا و آسیا قرار داشته و یکی از اهداف مقامات سیاسی تفلیس پایتخت گرجستان، عضویت در اتحادیه اروپا و ناتو است؛ ... رقص گرجی یکی از رقص‌های سنتی منطقهٔ قفقاز محسوب می‌شود از سری رقص‌های فولکلوریک مردم گرجی است که از نسلی به نسل بعدی منتقل و در این پروسه توسعه و شکل.

انقلاب - ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد - Wikipedia

12 فوریه 2018 . انقلاب به معنای زیر و رو شدن یا پشت و رو شدن است و در آغاز از اصطلاحات علم اخترشناسی بود و در معنای چرخش دورانی افلاک و بازگشت ستارگان به جای اول به کار می‌رفت. فلاسفه انقلاب را این گونه بیان می‌نمایند که ذات و ماهیت یک شیی لزوما عوض شده باشد و در نگاه جامعه شناسان هر گونه جنبش اجتماعی توده‌ای که به.

مرگ بر اسرائیل down with israel - ویکی پدیا چیست؟ پشت پرده و .

'ویکی پدیا ' که خود را دانشنامه ای آزاد معرفی می کند، تحت نظر موسسه غیرانتفاعی بنیاد 'ویکی‌مدیا' مدیریت می شود. .. ولز در گفت‌و‌گو با آسوشیتدپرس نیز اعلام کرد که این پایگاه اطلاعاتی اکنون از اساتید کشورهای هند، برزیل و چند کشور اروپایی دعوت کرده تا در ویرایش و تالیف مقاله‌ها و تعاریف تخصصی با ویکی‌پدیا همکاری کنند.

توسعه در اروپا از ویکیپدیا دانشنامه آزاد,

محبوب ترین اشخاص در ویکیپدیا - تاپ گذر

8 ژوئن 2015 . محبوب ترین اشخاص در ویکیپدیا. untitled2 ویکیپدیا یک دانشنامه اینترنتی چند زبانه با محتویات آزاد است که با همکاری افراد داوطلب نوشته می شود ، و هرکس که به اینترنت دسترسی داشته باشد می تواند مقالات آن را ویرایش کند. این دانشنامه ۲۸۶ زبانه در تاریخ ۱۵ ژانویه ی سال ۲۰۰۱ توسط جیمی ولز و لری سنگر طراحی و.

ایتالیا، مهد تمدن جهان باستان

ایتالیا کشوری توسعه‌ یافته در جنوب اروپا بوده و پایتخت آن شهر رم است.

کنفرانس لندن برای خِنگ‌ها - رامین پرهام

(دانشنامه آنلاین ویکیپدیا) . تفاوت میان دموکراسی‌هایِ خلقیِ شرقی و دموکراسی‌هایِ لیبرالِ غربی هم در همین بود: الیگارشیِ نخبگانِ دموکراسی‌هایِ خلقی در شرقِ اروپا از فیلترینگِ عقیدتیِ ماتریالیزم دیالکتیک و از صافیِ سیستم بسته و تک‌حزبیِ کمونیست رد می‌شد؛ الیگارشیِ نخبگانِ دموکراسی‌هایِ غربی از اِکوسیستم رقابتی و.

Pre:سنگ مرمر خرد کردن تولید کنندگان تجهیزات در کنیا
Next:سنگ زنی ماشین آلات آماده به کار