25 Apr
بتن های ساخته شده از سنگدانه سرباره

ارسال شده توسط مدیر

سرباره - ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاددر روش لینز دوناویتز، سنگ آهن مذاب یا آهن بازیافتی مذاب با مادهٔ جانبی اکسید کلسیم (CaO) یا دولومیت (CaMgCO) در داخل کوره قرار می‌گیرند. از طریق یک سوزن اکسیژن با . سرباره تولید شده در این روش را برای ساخت بلاست راه آهن، مصالح زیرسازی جاده‌ها، مصالح آسفالت و بتن مورد استفاده قرار می‌دهند. در استاندارد BS 1047 مشخصات سرد.بتن های ساخته شده از سنگدانه سرباره,ساختمان های مهم ساخته شده از بتن با سنگدانه های سبک . - ResearchGateبا سنگدانه. هاى. تولید. شده. از. روش. هاى. تکلیس. ) آهکی. شدن. (. سنگدانه. کلینکر،. سرباره. هاى. منبسط. شده،. خاکستر. بادى،. شیل. و. اسلیت. ساخته. می. شوند . -ج. بتن. سبک. غیرسازه. :اى. این. بتن. براى. مقاصد. پرکننده. و. عایق. بندى. حرارتی. و. جدا. کننده. هاى. سبک. ) تیغه. هاى جداساز. و. عایق. هاى. صوتی. در. کف. (. مورد. استفاده. قرار. می.بررسی تاثیر سرباره کوره بلند و ولاستونیت بر خواص مکانیکی و .در چند سال اخیر از این ماده به عنوان ماده دارای خاصیت سیمانی در بتن و ملات نیز بهره گرفته می‌شود که با توجه به جدید بودن موضوع، نیاز به پژوهش‌های بیشتری برای شناخت بهتر نقش این ماده بر بتن می‌باشد. پایان‌نامه حاضر به منظور بررسی اثر سرباره کوره بلند و ولاستونیت بر روی خواص مکانیکی و دوام بتن انجام شده است. روش ساخت.

نقل قول

نظرات دربتن های ساخته شده از سنگدانه سرباره

خصوصیات مکانیکی و محافظتی بتن‌های حاوی درصدهای مختلف سرباره .

باشتر خواص محافظتی در برابر اشعه را برای انواع مختلف بتن به دو روش تئوری و آزمایشگاهی بررسی کرد و توافق خوبی را بین مقادیر محاسبه‌شده و اندازه‌گیری شده گزارش کرد [4]. نویل درصدهای مختلف مگنتیت، ژئوتیت، هماتیت و ایلمنیت را جایگزین سنگدانه طبیعی نمود و خواص محافظتی بتن‌های ساخته‌شده را در برابر اشعه گاما.

کلینیک تخصصی بتن CSH » مقالات داخلی رایگان

خواص مکانیکی بتن های حاوی سی درصد سرباره های کوره بلند ، سرب و روی به عنوان سنگدانه ریز. ۴۵۳. خواص مهندسی و دوام بتن های ساخته شده از زئولیت. ۴۵۴. دربرابر آتش FRP روش های محافظت از اعضای تقویت شده بتنی با مواد. ۴۵۵. دوام بتن های حاوی سرباره کوره بلند بعنوان سنگدانه تحت سیکل های انجماد-ذوب. ۴۵۶. دیوار برشی تقویت شده.

سرباره - ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

در روش لینز دوناویتز، سنگ آهن مذاب یا آهن بازیافتی مذاب با مادهٔ جانبی اکسید کلسیم (CaO) یا دولومیت (CaMgCO) در داخل کوره قرار می‌گیرند. از طریق یک سوزن اکسیژن با . سرباره تولید شده در این روش را برای ساخت بلاست راه آهن، مصالح زیرسازی جاده‌ها، مصالح آسفالت و بتن مورد استفاده قرار می‌دهند. در استاندارد BS 1047 مشخصات سرد.

مقاله بررسی تاثیر جایگزینی مقادیرمختلف پودر سرباره بجای سیمان .

نسبت آب به سیمان 0/51 و حداکثر سنگدانه ها 25 میلی متر و عیار سیمان و یا سیمان و سرباره در بتن 350 کیلوگرم در مترمکعب بود مقاومت فشاری و شیمیایی نمونه های . با افزاشی پودر سرباره به جای سیمان پرتلند جمع شدگی سیمان های سرباره ای و مقاومت بتن های ساخته شده با این سرباره ها در برابر حمله سولفات ها افزایش پیدا میکند.

روسازی بتن غلتکی بررسی اثر پودر سنگ آهک و سرباره بر دوام

های اقتصادی. ای می. باشدکه دراثر استفاده از آن ایجاد می. شود. در. این مقاله به بررسی اثر پودر سنگ آهک و سرباره بر خواص دوام بتن روسازی غلتکی شامل جذب آب، نفوذ گاز . بتنی به همراه برخی. از وجوه ساخت و اجرای روسازی. های آسفالتی است که بطور اجمالی در جدول. 5. به آنها اشاره شده است. با. وجود اینکه روش تراکم و دانه. بندی سنگدانه.

کلینیک تخصصی بتن CSH » مقالات داخلی رایگان

خواص مکانیکی بتن های حاوی سی درصد سرباره های کوره بلند ، سرب و روی به عنوان سنگدانه ریز. ۴۵۳. خواص مهندسی و دوام بتن های ساخته شده از زئولیت. ۴۵۴. دربرابر آتش FRP روش های محافظت از اعضای تقویت شده بتنی با مواد. ۴۵۵. دوام بتن های حاوی سرباره کوره بلند بعنوان سنگدانه تحت سیکل های انجماد-ذوب. ۴۵۶. دیوار برشی تقویت شده.

بتن های ساخته شده از سنگدانه سرباره,

ﻣﺤﺎﻓﻈﺖ ﺩﺭ ﺑﺮﺍﺑﺮ پرتوهای گاما با کاربرد ﺑﺘﻦ سنگین حاوی سرباره سرب

مکانیکی و ضریب تضعیف پرتو. گاما براي نمونه. هاي سیمانی تهیه شده با جاي. گزینی. 44. تا. 04. درصد سرباره سرب به. جاي. سنگ. دانه طبیعی اندازه. گیري. شده است . ضخامت، هزینه ساخت حفاظ را کاهش د. اده و بیش. ترین میزان تضعیف را فراهم می. کند . واژه. هاي کليدي. : بتن سنگین، سرباره سرب، پرتو گاما، مقاومت مکانیکی، ضریب.

چرا افزودنی های بتن؟ - کلینیک بتن ایران

امروزه بتن های مختلفی برای منظور ها و خواص ویژه و نیز به منظور مصرف در شرایط خاص با این مواد ساخته می شود که ازمیان آنها به ساخت بتن های با مقاومت زیاد، بتن های با دوام زیاد، بتن های با مواد پوزولانی زیاد (سرباره کوره های آهن گدازی و خاکستر بادی)، بتن های با کارایی بالا، بتن های با الیاف و بتن های زیر آب و ضد شسته شدن می توان.

اصل مقاله - نشریه مهندسی سازه و ساخت

25 نوامبر 2016 . د، امکان استفاده از. تجهیزات متداول جهت حمل و نقل بت. ن. ریزی و امکان استفاده از مواد ارزان قیمتی چون خاکستر بادی، پوزوالن. ها و سرباره کوره. های آهن. گدازی .. کی، حمل و متراکم شده. اند. 75. میلیمتر. 3). اینچ( می. باشد. اما دانه. بندی سنگدانه. های بتـن غلتـکی ممکن است به طور قابل مالحظه. ای با دانه بندی مورد استفاده در.

بررسی مرز سنگدانه- خمیر سیمان در بتن های حاوی دوده سیلیسی و .

تاکنون روشهای مختلفی با رویکرد شاخصهای الکتریکی ارائه شده است. در این پژوهش، تاثیر مواد پوزولانی خاکستربادی (10%، 20% و 30%) و دوده سیلیسی (5% و 10%) به عنوان جایگزین با وزن سیمان به صورت مخلوطهای دوجزیی و سهجزیی، بر خواص بتن تازه و سخت شده مورد بررسی قرار گرفته است. از آزمایش های مقاومت فشاری، مقاومت.

بتن های ساخته شده از سنگدانه سرباره,

اصل مقاله (1898 K) - نشریه علمی پژوهشی امیرکبیر - دانشگاه صنعتی .

منیزیم) آب دریا با هیدروکسید کلسیم و سیلیکات های. هیدراته شده ترکیب شده و تشکیل هیدروکسید منیزیم و. سولفات کلسیم داده است که می توانند مجدداً با دیگر. اجزای سیمان سخت شده، ترکیب و موجب تخریب. بیشتر گردند. مطالعه ویکات اولین کوششی علمی جهت. تحلیل علل خرابی ناشی از آب دریا بر روی بتن ساخته. شده با مواد سیمانی.

چهارمین کنفرانس ملی بتن – سدید بتن

کد A: تحلیل و طراحی سازه های بتنی کد B: تعمیر و تقویت و بهسازی سازه های بتنی کد C: تکنولوژی بتن کد D: دوام و پایائی بتن و سازه های بتنی کد E: افزودنی های بتن و مواد کمکی مرتبط با بتن و سازه های بتنی کد F : اجرای سازه های بتنی (انبوه سازی، صنعتی سازی، پیش ساختگی، ساخت بتن، حمل و ریختن، تراکم، عمل آوری، بتن آماده)

افزایش دوام بتن با استفاده از پودر سنگ آهک - کاوه بتن

پودر سنگ آهک یکی از افزودنی هایی است که از آن برای بهبود دوام بتن های در مجاورت محیط های خورنده استفاده می شود. . اما در قرن نوزدهم بعد از رایج شدن استفاده از سیمان در ساختمان سازی و ساخت و سازها، نقش سنگ آهک کم رنگ شده است. اما هنوز هم منافع زیادی در استفاده از سنگ آهک وجود دارد که باعث رواج یافتن استفاده از آن در سال های اخیر شده.

ﺑﺮرﺳﻲ ﺗﺎﺛﻴﺮ ﺷﻜﻞ ﺳﻨﮕﺪاﻧﻪ ﺑﺮ ﻣﻘﺎوﻣﺖ ﻓﺸﺎري ﺑﺘﻦ

ﺷﻦ و ﻣﺎﺳﻪ ﺷﻜﺴﺘﻪ و ﻣﺎﺳﻪ ﮔﺮد ﮔﻮﺷﻪ در دو ﻃﺮح اﺧﺘﻼط ﻣﺨﺘﻠﻒ ﺳﺎﺧﺘﻪ ﺷﺪ و ﺑﺎ اﻧﺪازه ﮔﻴﺮي ﻣﻘﺎوﻣﺖ ﻓﺸﺎري. آزﻣﻮﻧﻪ. ﻫﺎي. ﺑﺘﻨﻲ ﺳﺎﺧﺘﻪ ﺷﺪه اﺛﺮ اﻳﻦ ﺧﺼﻮﺻﻴﺎت ﺳﻨﮕﺪاﻧﻪ ﻫﺎ ﺑﺮ ﻣﻘﺎوﻣﺖ ﻓﺸﺎري ﺑﺘﻦ و اﺳﻼﻣﭗ آن ﺑﺮرﺳﻲ ﺷﺪ . ﻟﺒﻪ ﻫﺎي ﮔﺮد. ﺑﻲ ﺷﻜﻞ. –. ﻧﺎ ﻣﻨﻈﻢ. ﺳﻨﮓ ﻫﺎي ﻻﻳﻪ اي ﻳﺎ ورﻗﻪ اي. ﺳﻨﮓ ﻫﺎﻳﻲ ﻛﻪ ﺿﺨﺎﻣﺖ ﻛﻤﻲ. ﻧﺴﺒﺖ ﺑﻪ دو. ﺑﻌﺪ دﻳﮕﺮ دارﻧﺪ. ﭘﻮﻟﻜﻲ. ﺳﻨﮓ ﻫﺎي ﺷﻜﺴﺘﻪ از ﻫﻤﻪ ﻧﻮع در ﺳﺮﺑﺎره. ﻫﺎي ﺧﺮد ﺷﺪه. داراي ﻟﺒﻪ ﻫﺎي ﻣﺸﺨﺺ در ﻣﺤﻞ ﺗﻘﺎﻃﻊ.

سنگدانه ی بتن - عمران پویا

23 آگوست 2015 . سنگ دانه ای با چگالی کم است که در ساخت بتن سبک کاربرد دارد و شامل سنگدانه های سبک طبیعی ، مانند پامیس ، خاکسترهای آتشفشانی ، توف ، دیاتومیت ، و سنگدانه های سبک مصنوعی ، مانند رس ،شیل و اسلیت منبسط شده ی شیل های دیاتومه ای ، پرلیت ، ورمیکولیت و سرباره ی منبسط یا سینتر شده و محصول نهایی.

بررسی خصوصیات رفتاری بتن غلتکی حاوی مصالح خرده آسفالتی

با توجه به اینکه در صنعت ساخت بزرگراه ها، هرساله چندین میلیون تن خرده آسفالت تولید می شود و معموالً میزان بسیار زیادی از . آسفالت در مخلوط های آسفالتی امری معمول شده، اماهنوز استفاده از آنها در روسازی بتن غلتکی آن طور که باید، مورد توجه قرار. نگرفته است. در این پژوهش، .. به سنگدانه طبیعی، استفاده از سرباره موجب کاهش هزینه های.

معرفی انواع بتن

ﺳﺮﺑﺎره. ﻫﺎى ﻣﻨﺒﺴﻂ ﺷﺪه، ﺧﺎﮐﺴﺘﺮ ﺑﺎدى، ﺷﯿﻞ و اﺳﻠﯿﺖ ﯾﺎ ﺳﻨﮕﺪاﻧﻪ. ﻫﺎى ﺗﻮﻟﯿﺪى از ﻣﺼﺎﻟﺢ ﻃﺒﯿﻌﻰ، ﻣﺎﻧﻨﺪ ﭘﻮﮐﻪ ﺳﻨﮓ. آذرﯾﻦ، ﺳﻨﮓ. ﻫﺎى آذرﯾﻦ ﻣﺘﺨﻠﺨﻞ ﯾﺎ ﺗﻮف، ﺳﺎﺧﺘﻪ ﻣﻰ. ﺷﻮﻧﺪ . ﺟﺮم ﻣﺨﺼﻮص ﺑﺘﻦ ﺗﻮﻟﯿﺪ ﺷﺪه ﺑﺎ. ﺳﻨﮕﺪاﻧﻪ. ﻫﺎى ﻓﻮق، ﺑﯿﻦ. 800. اﻟﻰ. 1400. ﮐﯿﻠﻮﮔﺮم ﺑﺮ ﻣﺘﺮ ﻣﮑﻌﺐ ﻣﻰ. ﺑﺎﺷﺪ . ﺑﺎ ﺗﺠﺪﯾﺪ ﻧﻈﺮ و اﺻﻼح ﺗﺮﮐﯿﺒﺎت ﺗﺸﮑﯿﻞ دﻫﻨﺪه ﺑﺘﻦ. ﻫﺎى ﺳﺒﮏ،. ﻣﻰ. ﺗﻮان ﺳﺎﺧﺖ ﺑﺘﻦ. ﻫﺎى ﻧﯿﻤﻪ ﺳﺎزه. اى را ﺑﺎ ﺳﻨﮕﺪاﻧﻪ. ﻫﺎﯾﻰ ﻧﻈﯿﺮ ﭘﺮﻟﯿﺖ، اﻟﯿﺎف ﭘﻠﻰ اﺳﺘﺎﯾﺮن و ﮐﻒ.

ارزیابی زمان گیرش و روند کسب مقاومت فشاری بتن های حاوی مواد پوزولانی

ن زمان. هاي گيرش بتن، سعی شده است مقای. سه. ا. ي روي. زمان. هاي گيرش و روند کسب مقاومت بتن با سه نسبت آب به سيمان که حاوي انواع پوزوالن ها. است. صورت پذی. رد. نمونه. هاي بتنی با سه. نسبت آب به سيمان. 93. 1/. ،. 13. 1/. و. 33. 1/. ساخته شدند. ميکروسيليس به مقدار. 7. %، خاکستر بادي با مقادیر. 43. % و. 23. % و سرباره با مقادیر. 23.

ﻣﻜﺎﻧﻴﻜﻲ ﺧﻮاص ﺗﺮ، ﭘﺮﺳﻲ ﻓﻨﺎوري ﺑﺘﻨﻲ، ﺳﺎﺧﺘﻪ ﭘﻴﺶ ﺟﺪول 3 -0

ﻫﺎي. ﻣﺎﺳﻪ ﺑﻴﺸﺘﺮ ﺧﻮاﻫﺪ ﺑﻮد. در اﻳﻦ ﭘﮋوﻫﺶ ﺑﻪ ﻣﻨﻈﻮر ار. اﻳ. ﻪ ﻳﻚ راﻫﻜﺎر ﻋﻤﻠﻲ ﺑﺮاي دﻓﻊ اﻳﻦ ﻣﺎده ﺿﺎﻳﻌﺎﺗﻲ،. از آن. ﺑﻪ ﻋﻨﻮان ﺟﺎﻳﮕﺰﻳﻦ درﺻﺪﻫﺎي ﻣﺨﺘﻠﻒ رﻳﺰداﻧﻪ. در. ﺟﺪ. ا. ول ﭘﻴﺶ ﺳﺎﺧﺘﻪ ﺑﺘﻨﻲ ﺗﻮﻟﻴﺪ ﺷﺪه ﺑﺎ. ﻓﻨﺎوري. ﭘﺮﺳﻲ. ﺗﺮ، . ﻫﺮ ﻧﻔﺮ ﺳﻪ ﺗﻦ ﺑﺘﻦ ﻣﺼﺮف ﻣﻲ. ﺷﻮد[. ].1. ﺗﺨﺼﻴﺺ ﺳﻬﻢ. 5. درﺻﺪي از ﺗﻮﻟﻴﺪ ﮔﺎزﻫﺎي ﮔﻠﺨﺎﻧﻪ. اي ﺑﻪ دﻟﻴﻞ ﺗﻮﻟﻴﺪ ﺳﻴﻤﺎن و. ﻫﻤﭽﻨﻴﻦ ﺑﺮداﺷﺖ. ﻫﺎي ﺑﻲ. روﻳﻪ از ﺳﻨﮕﺪاﻧﻪ. ﻫﺎي ﻃﺒﻴﻌﻲ ﺑﻪ ﻣﻨﻈﻮر. اﺳﺘﻔﺎده در ﺑﺘﻦ، ﺳﺒﺐ ﺷﺪه اﺳﺖ ﻛﻪ.

انواع بتن‌‌های ویژه - omransoft

10 دسامبر 2016 . ‌بتن‌‌های ویژه بتنی ‌که با روش‌های ویژه و خاص تولید می‌شوند و در طراحی‌ برای مناطق مختلف، اهداف خاصی از جمله مقاومت‌ ‌‌بحث شده است. . بتن پیش آکنده با ریختن سنگدانه درشت به درون قالب در مرحله اول و سپس تزریق دوغاب سیمان – ماسه همراه با افزودنی جهت پر کردن فضاهای خالی ساخته می‌شود. خصوصیات بتن حاصل مشابه.

ﻣﺤﺎﻓﻈﺖ ﺩﺭ ﺑﺮﺍﺑﺮ پرتوهای گاما با کاربرد ﺑﺘﻦ سنگین حاوی سرباره سرب .

برای این منظور مقاومت مکانیکی و ضریب تضعیف پرتو گاما برای نمونه‌های سیمانی تهیه شده با جای‌گزینی 40 تا 60 درصد سرباره سرب به‌جای سنگ‌دانه طبیعی اندازه‌گیری شده است. هم‌چنین تأثیر 1 تا 5 درصد پودر سرب در زمان گیرش نمونه های سیمانی اندازه‌گیری شد. نتایج آزمایش‌ها نشان می‌دهد که با افزایش میزان سرباره سرب، چگالی، مقاومت.

Pre:مشخصات سنگ خرد
Next:خواص پی دی اف گرد و غبار معدن